Historie firmy

Firma KUKABUS byla založena v lednu roku 1996 nákupem vozu ŠD11. Název firmy vznikl složením začátku příjmení zakladatelů a slova bus: KUkla KAdleček BUS. Známější výklad názvu, připomínající popelářský vůz nebyl v té době úplně chybný.

První zájezd s cestujícími byla jízda z Prahy do Řevnic, na kterou byli nasazeni 3 řidiči. Jízda skončila neúspěšně, těsně před cílem, na řevnických závorách. 

 

 

 

 

 

 

První neúspěchy nás však neodradily. Další jízda směřovala hned do Ostravy, kam vůz kupodivu dojel o pouhé 3 hodiny později.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V říjnu roku 1996 se firma rozrůstá a přikupujeme vysněnou Karosu C734 s nepřeplňovaným motorem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V létě roku 1997 zahajujeme mezinárodní dopravu s vozem ŠD11 vybaveným elektronickým tachografem, jehož cena převýšila pořizovací cenu vozidla. První mezinárodní zájezd směřuje na Slovensko – týdenní sjezd slovenských řek v okolí Liptovského Mikuláše.

 

 

 

 

V únoru 1998 nastává významný zlom ve zvýšení kvalit poskytovaných služeb i cen dopravy nákupem Karosy C735, kterou v březnu úspěšně „zkoušíme“ při zájezdu na Ukrajinu.

 

1. května 1998 jsme slavnostně ukončili provoz autobusů ŠD11 a poslední kus je odprodán do Dagestánu, kam s ním šťastný nový majitel jel po vlastní ose. 

 

 

 

 

Autobus ŠD11 jsme nahradili moderním autobusem Karosa LC 735 TURBO. Na tom se provedla GO karoserie a vůz jsme nastříkali do firemních barev.

 

 

 

 

 

 

V červenci 1998 nás čeká velká zkouška: první zájezd na „západ“. A to hned do Norska na 3 týdny a s vlekem na lodě. V Norsku potkáváme majitele CK EXTREM TOUR Láďu Lomského, který bědoval nad rozbitým autobusem. Od srpna roku 1998 již pro EXTREM TOUR zajišťujeme částečnou dopravu. Dnes jsme již výhradním dopravcem této cestovní kanceláře.

 

V lednu 1999 modernizujeme první vůz tak, aby plnil normu Euro 0 a bez omezení zajišťujeme mezinárodní dopravu po Evropě.

 

 

 

 

 

 

V květnu roku 1999 rozšiřujeme služby i na dopravu historickým autobusem ŠKODA 706 RTO.

 

 

 

 

 

 

Rok 2001 přináší další zpřísnění technických standardů pro mezinárodní dopravu. Proto v květnu pořizujeme modernizovaný vůz, který splňuje normu Euro 1.

 

 

 

 

V lednu 2002 po částečné obměně vozového parku provozujeme na celostátní i mezinárodní úrovni dva autobusy s normou Euro 1 a jeden vůz Euro 0. A nejen to. Poskytujeme kvalitní služby a příjemné řidiče za přiměřené ceny.

 

 

 

 

 

 

 

 

V květnu 2003 se po více jak 1/2 -roční

rekonstrukci vrací do provozu renovovaný

historický autobus Škoda 706 RTO Lux.

Kukabus současnosti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 V roce 2003 rozšiřujeme vozový park o další dva autobusy pro mezinárodní provoz. Novinkou je luxusní klimatizovaná Karosa v plné výbavě, která splňuje EURO I.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postupně pro Vás náš vozový park neustále obnovujeme a rozšiřujeme. Naši řidiči podléhají pečlivému výběru a neochota u nás nemá šanci.

 

V létě 2005 pořizujeme první zahraniční autobus. Jedná se o vůz Setra, protože Setra znamená mezi autobusy to, co mezi osobními vozy Rolls Royce. Během zimy na voze provádíme celkovou opravu. Na podzim roku 2006 pořizujeme další vůz značky Setra v nejluxusnější možné výbavě.

 

V lednu 2006 zahajujeme provoz naší pravidelné linky. Je to dálková linka Praha-Harrachov vedená netradičně přes Jablonec nad Nisou. Bohužel úředníci z libereckého kraje nám ve strachu z konkurentů nepovolili v tomto okresním městě zastavovat. Přesto jsme provoz na dálkové nedotované lince zahájili a po necelém roce i konečně získali povolení k obsluze Jablonce.

 

V letech 2007 a 2008 dále probíhá obnova vozového parku, kdy i pro linkovou dopravu pořizujeme velkokapacitní vozy až s 55-ti místy k sezení.

 

Na podzim roku 2008 naše firma provozuje 2 dálkové linky, ale hlavní činností stále zůstává zájezdová doprava. Máme pro vás k dispozici 1 luxusní vůz Setra, 1 luxusní Karosu, 2 velkokapacitní vozy Renault, Karosy řady 734, 735, 736 a v neposlední řadě historické vozy škoda 706 RTO LUX a Karosa ŠD 11.

 

 

 

 

Ke konci roku 2008 jsme pořídili další

autobus značky Setra. Jedná se o luxusní autobus Setra 315 GT-HD, který je špičkou mezi zájezdovými vozy.

 

 

 

 

 

 

 

V únoru 2010 jsme otevřeli 3. dálkovou linku 143444 Praha – Lnáře – Kasejovice – Nepomuk – Plánice.

 

V říjnu 2012 jsme slavnostně vyřadili z provozu poslední vůz Karosa řady 700, tzv. „hranatou karosu“. Pochopitelně do budoucna plánujeme tento typ zařadit jako historický, ale v současné době je k takovému kroku ještě brzo.

 

Nyní je konci roku 2012 nabízíme dopravu dvěmi luxusními vozy Setra 215 HD a 315 GT-HD, dvěmi luxusními vozy Karosa LC 936 a C956, dálkovým vozem Karosa C935 v zájezdové výbavě a velkokapacitním Renaultem pro 55 osob.